Свищ, травматичний артеріовенозний свищ
Loading

Свищ, травматичний артеріовенозний свищ

Травматичний артеріовенозний свищ супроводжується пошкодженням артерії та вени з формуванням патологічного сполучення між артерією і веною зі скиданням крові у венозну систему. Можлива комбінація свища з артеріальною або венозною аневризмою.

Постійне скидання артеріальної крові у венозну систему призводить до гіпертензії в дистальних відділах венозної системи, порушення мікроциркуляції, збільшення об'єму циркулюючої крові і навантаження на міокард. Чим більше свищ і чим ближче він розташований до серця, тим важче розлади гемодинаміки.

При артеріовенозному свищі (особливо тривало існуючому між великими судинами) хворі скаржаться на неприємні відчуття і болі в області серця, задишку, набряки. Клініка свища в області судин нижніх кінцівок зазвичай доповнюється симптомами венозної недостатності. Поверхнево розташований артеріовенозний свищ визначається тремтінням при пальпації. Головним симптомом при аускультації є сістолодіастолічний шум, який проводиться і в дистальному, і в проксимальному напрямку з епіцентром над свіщом.

Для артеріовенозного свища характерні ураженя пульсації і зникнення або послаблення шуму при здавленні приводящої артерії. Для уточнення діагнозу застосовують фоноангіографію визначення насичення венозної крові киснем, ізотопну і рентгеноконтрастну ангіографію. Травматичний артеріовенозний свищ служить показанням до операції. Операція має основною метою ліквідацію свища і відновлення нормального кровотоку по пошкоджених судинах.

Перев'язка артерії з двох сторін від свища допустима лише при його розташуванні в області дистальної третини передпліччя, кисті, нижньої третини гомілки і стопи. При інших локалізаціях завжди слід прагнути після поділу свища відновити нормальну прохідність і артерії, і вени.

Можливі різні комбінації відновних операцій, починаючи зі шва і кінчаючи ауто- і алопластику судин. Останнім часом погляд на відновлення прохідності вени змінився. Зараз вважають за необхідне зберегти нормальний кровотік по вені.

Якщо не можна обмежитися бічним швом вени, то воліють резецировати і замістити артерію для того, щоб через залишений сегмент артерії зашити рану вени і тим самим зберегти в ній кровотік. Можна використовувати аутовенозну латку або трансплантат (з великої підшкірної вени стегна або підшкірної променевої вени) зі здорової кінцівки.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: