Сифіліс внутрішніх органів (Lues visceralis)
Loading

Сифіліс внутрішніх органів (Lues visceralis)

Будучи інфекцією всього організму, сифіліс уже в ранніх стадіях розвитку вражає багато внутрішніх органів і систем. При пізніх формах сифілісу, у тому числі при третинному сифілісі, можуть відзначатися як гумозні процеси в різних внутрішніх органах, так і захворювання, які можна віднести як би до істинно вісцерального сифілісу.

З внутрішніх органів уражаються переважно серцево-судинна система і печінка. Сифілітичний міокардит вторинного і особливо третинного періоду сифілісу характеризується задишкою, швидкою стомлюваністю, загальною слабкістю, аритмією, приглушенням тонів серця і розширенням його меж, особливо вліво. Сифілітичний міокардит не має специфічних клінічних рис і не відрізняється від міокардитів іншого походження. Діагностика його проводиться на підставі інших клінічних та лабораторних ознак сифілісу, особливо аортита, який нерідко супроводжує міокардит.

Сифілітичні аорти - найбільш частий прояв вісцерального сифілісу. Основні зміни відбуваються в середній оболонці аорти, у зв'язку з чим говорять про мезаортит, який призводить до ущільнення стінки аорти та розширення її у висхідній частині (останнє вельми патогномонично для сифілітичного ураження аорти). Якщо в нормі висхідна частина аорти дорівнює 3-3,5 см, то при мезаортиті вона досягає 5-6 см і нерідко має колбообразне розширення.

Сифілітична аорта може призводити до небезпечного ускладнення - виникнення аневризми аорти, розрив якої в 1/3 - 1/4 випадків миттєво викликає летальний результат.

Ураження печінки в третинному періоді сифілісу зустрічається в 2-4% випадків вісцерального сифілісу. Розрізняють вогнищевий гумозний, міліарний гумозний, або розлитий інфільтративний, і хронічний епітеліальний сифілітичний гепатит.

Інші внутрішні органи (нирки, легені, шлунок, кишечник та ін.) В даний час при третинному сифілісі уражаються вкрай рідко (всі разом складають не більше 1-1,5% вісцеральної специфічної патології третинного періоду).


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: , ,