Уреаплазменна інфекція
Loading

Уреаплазменна інфекція

Група мікроорганізмів під загальною назвою мікоплазми є однією з причин постгонорейних інфекцій, обумовлюючи патологію сечостатевого тракту і тазових органів.

На підставі властивостей ферментування уреазу були виділені особливі штами мікоплазм, що отримали назву Ureaplasma urealyticum. Через дуже малих розмірів їх ще називають Т-штамами (від англ. Tiny - крихітний).

Етіологія. Уреаплазми - дрібні грамнегативні кокко-бацилярні мікроорганізми 0,3 мкм в діаметрі, тобто співмірні з вірусами. Це найменші бактерії на світі. Вони можуть викликати патологію сечостатевих органів у поєднанні з гонококовою, трихомонадною, хламідійною, аеробно-анаеробною бактеріальною та іншими інфекціями. Уреаплазменна етіологія становить до 60% всіх форм інфекційних вагінітів, ускладнюючи перебіг інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Клінічна картина. Клінічні прояви уреаплазменного запального процесу не мають характерних ознак і мало чим відрізняються від запальних захворювань сечостатевих органів іншої етіології. Хвороба протікає з меншою ніж вони гостротою, з більшою частотою ускладнень і значною стійкістю до проведеної терапії. Інфекція може протікати без симптомів і без суб'єктивних відчуттів, а тому виявляється пізно, в хронічній формі, періодично активізуючись. Поразка сечостатевих органів стає многоочаговою, захоплюючи органи малого тазу і черевної порожнини. Основний спосіб поширення інфекції по протягу, крім того спостерігається транспорт збудника лімфогенно і гематогенно. Описані випадки транспортування уреаплазм вагінальними трихомонадами при фагоцитозі: в фагосомах трихомонад уреаплазми зберігають здатність розмножуватися. Це викликає труднощі при обстеженні хворих, оскільки можливе ураження не тільки нижчих відділів, а й розвиток висхідних інфекцій. У дівчаток уреанлазмоз протікає більш виражено у вигляді гострих і підгострих форм вульвовагініту, при цьому в запальний процес втягується нерідко шийка матки і сечівник.

Поєднані уреаплазменні-хламідійні запальні процеси мають більш виражену клінічну картину.

Діагноз. Основним лабораторним діагностичним методом дослідження для виявлення збудника є культивування мікроорганізму на рідких і твердих поживних середовищах з відокремлюваного (зіскрібка) слизових оболонок сечостатевих органів. Для ідентифікації мікоплазм використовується також імуноферментний аналіз, метод полімеразної ланцюгової реакції.

Профілактика. Активне виявлення та притягнення хворих до лікування є одним з методів успішної боротьби із захворюванням, яке у багатьох хворих жінок і чоловіків протікає в латентній формі, без клінічних проявів.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: , ,