Урогенітальний кандидоз. Симптоми. Діагностика.
Loading

Урогенітальний кандидоз. Симптоми. Діагностика.

Урогенітальний кандидоз є актуальною міждисциплінарною проблемою.

Кандидоз - захворювання слизових оболонок, шкіри та внутрішніх органів, викликане дріжджоподібними грибами роду Candida. Поразка сечостатевого тракту є одним з проявів кандидозу що найбільш часто зустрічаються. Питання про значення статевого шляху передачі урогенітального кандидозу на сьогоднішній день остаточно не вирішене.

Етіологія. Урогенітальний кандидоз викликається дріжджоподібними грибами роду Candida, в 90% випадків - Candida albicans.

Виникненню урогенітального кандидозу сприяють ендогенні (ендокринопатії, зниження імунологічної реактивності організму авітамінози - С, В2, В6 і ін.) І екзогенні фактори (антибіотикотерапія, застосування гормональних лікувальних і контрацептивних препаратів, імунодепресантів, цитостатиків, променевої терапії).

В даний час не існує загальноприйнятої клінічної класифікації урогенітального кандидозу. Представляється доцільним користуватися єдиною термінологією і розрізняти кандідоносійство, гострий та хронічний (рецидивуючий) урогенітальний кандидоз, далі вказувати топічний діагноз.

Захворювання проявляється ураженнями слизових оболонок сечостатевих органів (уретрит, вульвіт, вульвовагініт, ендоцервіцит), а також прилеглих ділянок шкіри. При кандидозних ураженнях шкіри уражається головка статевого члена, клітор, малі та великі статеві губи, паховобедренні, меж'ягодичні складки.

При оральному або анальному коітусі уражаються відповідно слизові оболонки рота (глосит, стоматит, хейліт), а також прямої кишки. Поразка сечостатевих органів може поєднуватися з циститом.

Характерним проявом урогенітального кандидозу на слизових геніталіях у жінок є утворення різко обмежених сіро-білих нальотів невеликих розмірів, як би вкраплених в слизову оболонку вульви і піхви. Виділення можуть бути серозними, пластівчастими, сирнистими або густими слівкообразними. У чоловіків урогенітальний кандидоз проявляється у вигляді уретриту, баланіту або баланоіостіту, що характеризується еритематозними вогнищами з білувато-сірим нальотом. Відзначаються суб'єктивні відчуття у вигляді свербежу, печіння, болю в області расчесів і при сечовипусканні.

Діагноз. Беручи до уваги можливість кандидоносійства, діагноз урогенітального кандидозу встановлюється за наявності клінічних проявів захворювання та мікроскопічного виявлення грибів роду Candida з переважанням вегетуючих форм (брунькування, псевдоміцелій). Найбільш достовірним методом лабораторного дослідження є культуральний з кількісним урахуванням колоній грибів.

Виявлення грибів при відсутності симптомів не є показанням до призначення лікування, так як вони періодично можуть виявлятися і у здорових людей.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: , ,