Встановлення виліковності гонореї у чоловіків. Встановлення виліковності гонореї у дітей.
Loading

Встановлення виліковності гонореї у чоловіків. Встановлення виліковності гонореї у дітей.

Встановлення виліковності у чоловіків.

До встановлення вилікування у хворих, що перенесли гострий гонорейний уретрит, слід приступити через 7-10 днів після закінчення лікування. У разі відсутності постгонорейних гострих запальних явищ з боку уретри необхідно провести пальпацію простати і сім'яних пухирців і мікроскопічне дослідження їх секрету. Якщо патологічних змін немає, то виробляють комбіновану провокацію. Після провокації через 24, 48 і 72 години вивчають виділення з уретри, зішкріб, нитки з сечі на наявність гонококів. При сприятливих клінічних та бактеріоскопічних результатах повторне клініко-лабораторне обстеження, включаючи уретроскопію і серологічний контроль на сифіліс, проводять через 1 міс. (Через 5 міс. Після закінчення антибіотикотерапії), після чого пацієнта знімають з обліку. Статеві зносини без запобігання хворим забороняються до зняття їх з обліку. Якщо, незважаючи на стійку відсутність гонококів, запальні явища зберігаються, то слід провести детальне клініко-лабораторне обстеження для з'ясування їх причини.

Критеріями вилікування гострої ускладненої і хронічної гонореї є:

а) стійка відсутність гонококів (при бактеріоскопічному дослідженні і посівах) у виділеннях уретри, соскобі або нитках з сечі;
б) відсутність зміни при пальпації простати і сім'яних пухирців, нормальний вміст (5-10 в полі зору) лейкоцитів у їх секреті при наявності в ньому значної кількості ліпоїдних зерен;
в) відсутність або різко виражені запальні зміни в уретрі при уретроскопічному її обстеженні.

Перераховані умови дають право лікаря припинити лікування і приступити до встановлення вилікування так само, як і у хворих на гостру гонорею, в ті ж терміни.

Встановлення виліковності у дітей.

Всі дівчатка дошкільного віку, які відвідують дитячі дошкільні установи, після закінчення лікування з приводу гонореї залишаються в стаціонарі протягом 1 міс. для встановлення вилікування, за цей час роблять 3 провокації і 3 посіви (1 раз на 10 днів), після чого вони допускаються в дитячі установи.

Критерій вилікування з'ясовують через 1 тиждень. після закінчення лікування. Проводять ретельний клінічний огляд із взяттям мазків з піхви, уретри і прямої кишки. У менструюючих дівчаток мазки беруть під час менструації.

Критерієм вилікування є нормальна клінічна картина і сприятливі результати повторних лабораторних досліджень виділень геніталій після 3 провокацій. Комбінованою провокацією є ін'єкція гоновакцини (150-200 млн. мікробних тіл), змазування вагіни і вульви розчином Люголя в гліцерині, закапування в уретру 2-3 крапель 0,5-1% розчину нітрату срібла, змазування нижнього відрізка прямої кишки розчином Люголя.

Через 24, 48 і 72 години після провокації беруть мазки з уретри, вагіни і прямої кишки. З останньої краще дослідити пластівці, виловлені в промивних водах. Посів роблять через 72 год.

У сумнівних випадках, при торпідному і тривалому перебігу захворювання, повторних рецидивах, вимоги, що пред'являються для вирішення питання про вилікування, повинні бути більш суворими. Для цього необхідно проводити неодноразові бактеріоскопічні і культуральні дослідження, а також подовжити терміни спостереження до 1-1/2 міс. (4-разова провокація).

Контрольне спостереження продовжується не менше 3 міс. У 1-й місяць дівчаток обстежують двічі, а в наступні 2 міс. по одному разу. У разі отримання нечітких результатів контрольного обстеження термін спостереження подовжують до 6 міс.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: , ,