Аномалії лопатки, ребер і ключиці
Loading

Аномалії лопатки, ребер і ключиці

Аплазія (гіпоплазія) лопатки. Зустрічається вкрай рідко, спостерігається при вадах плечового поясу і Амелії.

Вроджене високе стояння лопатки (хвороба Шпренгеля, неопущена лопатка) - лопатка гіпоплазірована, деформована, розташована на 4-5 см вище інших і повернена навколо сагітальної осі (нижній кут її зміщений до хребта, а зовнішній край нахилений донизу). Порок частіше лівобічний, становить 0,2-1,0% всіх вроджених деформацій скелета. Відомі домінантно успадковані форми. Нерідко поєднується з аномаліями ребер і грудного відділу хребта.

Лікування консервативне та оперативне.

Крилоподібна лопатка - оттопирювання медіального краю лопатки від грудної клітки. Зустрічається рідко.

Аномалії ребер. Зустрічаються рідко як в ізольованому вигляді (виникають спорадично), так і при спадкових і неспадкових синдромах. Частіше спостерігається аплазія окремих ребер, додаткові ребра (зазвичай додаткові шийні ребра у вигляді рудиментарних або повністю сформованих), роздвоєння їх (вилка Люшков), аномальне окостеніння, зрощення ребер між собою або хребтом.

Лікування залежить від виду вади і включає консервативне та оперативне.

Аномалії ключиці - аплазія, викривлення, утворення додаткових зчленувань з дзьобовидним відростком і ребрами, перфорована ключиця, біфуркація ключиці. Більшість аномалій ключиці зазвичай поєднується з вадами розвитку кісток черепа, таза, верхніх та нижніх кінцівок. У більшості випадків клінічно не виявляються, за винятком аплазії.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: , ,