Аномалії розмірів очей
Loading

Аномалії розмірів очей

Мікрофтальм - зменшення всіх розмірів очного яблука. Зустрічається часто. Мікрофтальмія нерідко поєднується з важкими вадами розвитку внутрішньоочних структур. Ступінь мікрофтальмії різна: у виражених випадках на місці очей залишається лише невеликий рудимент, що наближає цей порок до помилкової анофтальмії. Характер і ступінь вираженості змін очей при мікрофтальмії пов'язані з часом впливу тератогенних факторів на розвиток органа: під час формування очного міхура і кришталика, до або після закриття очної щілини або в останні тижні вагітності.

Мегалофтальмія (макрофтальм) - гармонійне збільшення очного яблука при відсутності інших пороків і аномалій, не супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску.

Міопія (короткозорість) - зниження зору вдалину внаслідок невідповідності заднього головного фокуса і сітківки ока при збільшенні сагітальної осі ока за рахунок найбільш слабкої задньої частини склери. Успадковується як аутосомно домінантно, так і аутосомно-рецесивно. У новонароджених зустрічається виключно рідко, протікає доброякісно, може бути наслідком ретролентальної фіброплазії. Нерідко поєднується з колобомою, аномаліями сітківки та хориоідеі.

Природжений гідрофтальм (буфтальм) - збільшення очного яблука, що супроводжується подовженням сагітальної осі, збільшенням діаметра роговини за рахунок подовження та розширення корнеосклеральної області. Внутрішньоочний тиск підвищений.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: , ,