Ерозія шийки матки
Loading

Ерозія шийки матки


Ерозія шийки матки
- це порушення цілісності та зміна епітеліального покрову піхвової частини шийки матки, її виявляють при огляді за допомогою дзеркал.
Частіше всього вона пов'язана із запальним процесом статевих органів з виділеннями, які подразнюють та руйнують слизову оболонку. Ерозія може виникнути також унаслідок ушкодження слизової оболонки шийки матки під час пологів або аборту, при гормональних порушеннях. Інколи вона може бути вродженою.
Ерозія шийки матки може існувати місяці й навіть роки, не проявлятися нічим, і жінка вважає себе здоровою і не звертається до лікаря.
Якщо ерозія тривалий час не лікується, то може стати причиною розвитку пухлини, в тому числі і злоякісної. Чим раніше виявлена ерозія шийки матки, тим ліпше вона піддається лікуванню. Тому так важливо кожній жінці щорічно проходити профілактичні огляди у лікаря-гінеколога.
З метою профілактики необхідно своєчасно лікувати запалення статевих органів та усувати розриви, які виникли під час пологів та аборту.

Народні засоби лікування ерозії

* Ватний тампон, змочений соком свіжого листя кропиви, або кашку із листя на тампоні вводити в піхву.
* Олію із обліпихи також застосовують у вигляді тампонів.
* Приготувати розчин: 2,5 г мумійо на 100 мл води, використовувати для тампонів.
* 2 ст. ложки суцвіть календули залити 2 склянками окропу, настояти ЗО хвилин, пити по півсклянки 3-4 рази на день до їди. Для спринцювань готувати настоянку із розрахунку 4 ст. ложки трави на 2 склянки окропу.
* 1 ст. ложка гілочок та плодів омели білої залити 2 склянками окропу, настояти ЗО хвилин, процідити, випити за добу. Для спринцювань готувати настоянку із розрахунку 3 ст. ложки омели на 2 склянки окропу.
* 2 чайні ложки сухої трави з квітками підмареника справжнього залити склянкою окропу, настояти 2-3 го­дини в щільно закритому посуді, процідити, пити по 1/4 склянки 3-4 рази на день до їди. Для спринцювань 4 ст. ложки трави з квітками настояти 4 години у двох склянках окропу.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: