Мастит
Loading

Мастит


Мастит
- це запалення молочної залози, яке зазвичай виникає при тріщинах на сосках у матерів, які годують груддю. Важливе значення має застій молока. Мастит вик­ликають гноєтворні мікроби, які через ушкоджену шкіру проникають у лімфатичні судини, а звідти - у сполучну тка­нину молочної залози та викликають її запалення.
Біль у молочній залозі з'являється раптово, залоза набрякає, в одному місці стає щільною, тугою, різко болючою; шкіра червоніє, вилискує; підвищується температура, інколи виникає озноб.
Необхідно терміново звернутися до лікаря, при своє­часному лікуванні швидко настає одужання. Якщо ж не вжити термінових заходів, то на місці затвердіння виникає розм'якшення, яке свідчить про утворення гнійника. У та­кому разі необхідна термінова операція.

Мікроби у тканину молочної залози можуть потрапляти з вогнищ хронічного запалення, які є в організмі жінки, кровоносними судинами, тому важливо на самому початку вагітності провести лікування цих захворювань.
Для профілактики маститу необхідно готувати сосок для годування немовляти, оскільки при плоскому та втягнутому соску, при ніжній шкірі на соску легко виникають тріщини. Необхідно не допускати застою молока, зціджу­вати його обов'язково до останньої краплі. При тріщинах сосків годувати дитину через накладку.
При виникненні маститу необхідний повний спокій, припідняте положення молочної залози. Дитину до хворої залози прикладати не можна. Молоко треба зціджувати та виливати.

Лікування маститу засобами народної медицини

* Тріщини на сосках можна змащувати соком каланхое, соком чистотілу, сумішшю свіжонатертої кашки яблук з вершковим маслом, маззю із прополісу, олією із плодів шипшини, відваром календули 2-3 рази на добу.
* При затвердінні на груді прив'язати терту моркву, свіже листя капусти або свіже листя лопуха великого.
* Насіння подорожника великого розтовкти та змочити теплою водою, змащувати запалені залози.
* Рисовий крохмаль розмішати у воді до консистенції сметани, нанести на бинт і прикласти до хворого місця.
* 4-5 столових ложок липового цвіту залити 2 склянками окропу, настояти ЗО хвилин, використовувати для примочок.
* Порошок із сушеної ряски малої приймати 15-20 г або 30-35 г свіжої в день, одночасно прикладати сиру або змочену суху ряску до затвердінь.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: