Вульвіт
Loading

Вульвіт

Вульвіт - це запалення зовнішніх статевих органів (лобка, великих та малих статевих губ, клітора, присінку піхви), проявляється болем та свербінням зовнішніх статевих органів, виділенням липких білей. Сприяє розвиткові вульвіту безпосередня близькість заднього проходу та уретри.

З метою попередження його розвитку необхідно дотри­муватись гігієни, особливо під час менструації: користува­тися гігієнічними прокладками, обмивати зовнішні статеві органи слабким розчином перманганату калію (мар­ганцівки), настоянкою ромашки та 3% розчином борної кислоти, носити вільний одяг.

Попадання мікроорганізмів до піхви викликає її запалення - кольпіт, або вагініт, якщо він поєднується із запаленням зовнішніх статевих органів, то носить назву вульвовагініт. Він може протікати гостро та хронічно. При гос­трому процесі хворі відчувають тяжкість у піхві, жар та свербіння зовнішніх статевих органів, значні гнійні білі. В похилому віці часто розвиваються старечі кольпіти.
Дуже часто причиною розвитку кольпітів бувають трихо­монади. Вони можуть потрапити при купанні в стоячих во­доймах, передаватися статевим шляхом, від однієї жінки до іншої можуть передатися при користуванні спільними предметами туалету та при спанні в одній постелі.
Кольпіт, який викликається грибками, називають ще молочницею.
При попаданні мікробів у статеві шляхи розвивається запалення шийки матки та слизової оболонки матки (ендометрит). В нормі проникненню мікробів в порожнину матки перешкоджає слизова пробка, яка знаходиться в шийці матки, проте при менструації захисна дія її змен­шується і, особливо при охолодженні, відбувається про­никнення мікроорганізмів у статеві шляхи. Часто ендомет­рит пов'язаний з інфекцією після аборту, а також внаслідок маніпуляцій з порушенням правил асептики. Спричинити ендометрит можуть і неправильні спринцювання.
Іноді слизова оболонка каналу шийки матки внаслідок тривалого запалення може потовщуватися та утворювати поліп, в інших випадках розвивається ерозія шийки матки.
При гострому запаленні слизової оболонки матки спочат­ку з'являється виділення білей. Потім приєднується підви­щена температура, загальне нездужання, біль внизу живота, нерідко віддає в крижі та стегна. При хронічному захворю­ванні спостерігаються порушення менструального циклу.
При поширенні інфекції на навколоматкову клітковину розвивається параметрит, який в окремих випадках може протікати з різким порушенням загального стану хворої.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: