Запалення маткових труб
Loading

Запалення маткових труб


Запалення маткових труб
(сальпінгіт) часто поєднується із запаленням яєчників, тоді говорять про запалення придатків матки. В більшості випадків гостре запалення в подальшому переходить у хронічне. Гостре запа­лення може бути викликане застудою, переохолодженням ніг під час менструації, спринцюванням холодною водою після статевого акту. Запаленню може сприяти недотри­мання правил особистої гігієни та гігієни статевого життя. Воно часто призводить до спайок внутрішньої оболонки маткових труб та безпліддя.
Лікування запалень статевих органів у жінок повинен провадити лікар. Окрім прийому ліків, вам можуть бути при­значені спринцювання. Слід пам'ятати, що спринцювання не безневинна процедура і має призначатися лікарем.
Спринцювання може проводити сама хвора на ніч пе­ред сном. Кухоль для спринцювання заповніть кип'яче­ною водою або лікарським складом необхідної темпера­тури, помістіть його на 0,5-1 метр вище того місця, на якому ви будете лежати. Під крижі краще за все підклас­ти звичайне судно, куди стікатиме промивна рідина. Після цього введіть у піхву скляний наконечник у напрям­ку всередину та назад на глибину 5-6 сантиметрів і пустіть струмінь води. Перш ніж ввести наконечник, ви­пустіть із трубки повітря, стежте, щоб повітря не потрапи­ло до піхви і після процедури. Спринцювання проводьте таким чином, щоб уся процедура тривала не менше 10-15 хвилин. Якщо в кухлі не вистачає рідини для сприн­цювання, її можна долити.
Температура рідини при першому спринцюванні не по­винна перевищувати 37-38°С. У наступні дні її можна по­ступово підвищувати до рівня, який хвора може витримати.
Змащування промежини вазеліном знижує чутливість до високої температури.
Якщо під час лікування хоча б трішки підвищується тем­пература або посилюється біль у животі, температуру води слід тимчасово знизити. Після спринцювання рекомен­дується покласти грілку або круговий зігріваючий компрес на всю нижню частину живота та крижі, щоб затримати тепловіддачу.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: