Дихальна система
Loading

Дихальна система

Органи дихання у дітей мають низку особливостей. До шести-семи років в основному закінчується процес формування тканини легенів і дихальних шляхів. У цьому віці черевне дихання поступово змінюється, а в період від чотирьох до шести років поступово починає переважати грудне. У зв'язку з легкою збудливістю дихального центра частота дихання коливається не тільки в межах однієї вікової групи дітей, але й в однієї та тієї ж дитини упродовж дня. Частота дихання змінюється під впливом різних чинників: стану психічного збудження, виконання фізичних вправ, підвищення температури тіла або середовища.
Наприкінці цього періоду у дітей завершується формування органів дихання. Ребра поступово приймають таке ж розташування, як у дорослих, розвиваються дихальна мускулатура і тканини легенів. Дихання стає все більш глибоким і рідким — до семи років частота дихання становить 23-25 на хвилину.
Повільне й глибоке дихання в дітей дошкільного віку сприяє інтенсивному обміну газів між кров'ю і повітрям, яке міститься в легенях. У дитини через легені проходить значно більше крові, ніж у дорослого. Це дає змогу задовольнити потребу дитячого організму в кисні внаслідок інтенсивного обміну речовин. Підвищена потреба в кисні під час фізичних навантажень задовольняється за рахунок частоти і меншою мірою — зміни глибини дихання. Під впливом різноманітних фізичних вправ зростає екскурсія грудної клітки, зміцнюється дихальна мускулатура, збільшується газообмін у легенях. Життєва ємність легенів у дітей трьох-чотирьох років становить 400-500 мл, чотирьох-шести років — 800-1000 мл (у дорослих — 3000-5000 мл).


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: