Кісткова система
Loading

Кісткова система

У різні періоди життя людини хімічний склад кісток неоднаковий. Він залежить від віку, характеру харчування і обміну речовин, функціонального стану ендокринних залоз і характеру м'язової роботи. У дітей кісткова тканина містить більше води і тільки близько 13% мінеральних солей, тому кістки еластичні, легко піддаються викривленню внаслідок негативних зовнішніх чинників.
Процес окостеніння скелета відбувається упродовж усього періоду дитинства. Із двох-трьох років в організмі дитини починається утворення кісткової тканини з пластинчастою структурою, як у дорослих. Хребет дитини має велику гнучкість.
Упродовж дошкільного віку інтенсивно розвивається стопа. Поширеність сплощення склепіння стопи та плоскостопості залежить від статі та віку дитини. Наприкінці дошкільного віку пласкі та сплощені стопи мають близько 30% хлопчиків і 20% дівчаток, при цьому сплощення лівих стоп спостерігається частіше, ніж правих. Тому батьки повинні реагувати, коли дитина скаржиться на біль у ногах навіть у разі відносно невеликих навантажень під час стояння, ходьби або стрибків. Розвиток скелета тісно пов'язаний з розвитком мускулатури, сухожиль та зв'язочно-суглобного апарату. Значна рухливість суглобів у дітей дошкільного віку пояснюється великою еластичністю м'язів, сухожиль і зв'язок.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: