М'язова система
Loading

М'язова система

М'язова система
У віці п'яти—шести років значно збільшується вага мускулатури (особливо нижніх кінцівок), зростає сила та працездатність м'язів. Проте вони ще слабко розвинені та складають 20—25 % загальної ваги тіла (у дорослих — 35-45%). Праця з навперемінним напруженням і розслабленням м'язів менше стомлює дитину, ніж така, що потребує статичності, тобто утримання тіла чи окремих його частин у певному фіксованому положенні. Через це тривале стояння або сидіння знесилює дитину.
У дітей м'язова працездатність значно нижча, ніж у дорослих. Це пояснюється недосконалістю координаційного апарату, частішим скороченням м'язів, меншим поперечним їх перерізом та іншими фізіологічними особливостями. Водночас стомлені м'язи у дітей швидше відновлюють працездатність під час відпочинку завдяки кращому кровообігу.
З віком збільшується швидкість, з якою м'язи можуть переходити від скорочення до розслаблення, тобто швидкість чергування різних рухових дій. Рухи малих м'язів кисті формуються в більш ранньому віці, а властива дорослій людині координація рухів різних м'язових груп встановлюється приблизно у шестирічному віці.
У дітей дошкільного віку м'язова система відзначається низькою витривалістю. Дитина може утримувати статичне напруження упродовж нетривалого часу. Тому малюки не можуть довго виконувати одноманітні рухи, йти спокійним і рівномірним кроком. Вони часто змінюють позу під час сидіння та стояння.
Нормальний фізичний розвиток організму неможливий без всебічного розвитку мускулатури. Поряд із систематичним тренуванням м'язового апарату дитини слід обмежувати її у значних напруженнях, які пов'язані з тривалим збереженням нерухомої пози, перенесенням важких предметів тощо. Варто також враховувати, що м'язи дитини швидко стомлюються, і уникати тривалих і значних фізичних навантажень під час виконання фізичних вправ.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: