Органи і системи
Loading

Органи і системи

Установлено, що фізичний розвиток людини залежить від ваги й довжини тіла, від спадкових чинників і соціальних умов середовища. Режим дня, харчування, процедури, що загартовують, різноманітні форми фізичного виховання — усе це значною мірою впливає на розвиток та здоров'я дітей.
Організм дитини розвивається безперервно, при чому рівень і темпи цього розвитку в різні періоди життя неоднакові. Це поширюється і на окремі вікові групи дітей, які набагато відрізняються одна від одної. Фізичний розвиток у дошкільників характеризується безперервною зміною основних антропометричних показників: довжини й маси тіла, окружності голови і грудної клітки тощо.
Так, наприклад, довжина тіла у три-п'ятирічної дитини збільшується на 4—6 см на рік, а у шість років ці темпи зростають, і щороку дитина підростає на 8—10 см, що пов'язано з ендокринними змінами, які відбуваються в її організмі. Збільшення ваги також нерівномірне. Упродовж четвертого року життя дитина додає близько 1,6 кг, упродовж п'ятого — близько 2 кг, упродовж шостого — 2,5 кг, тобто в середньому 2 кг на рік, а наприкінці дошкільного віку вага тіла збільшується удвічі порівняно з вагою однорічної дитини.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: