Серцево-судинна система
Loading

Серцево-судинна система

Вона починає функціонувати раніше за інші системи і на момент народження вже має загалом остаточний вигляд. До шести років у дитини відбувається перехід діяльності серцево-судинної системи на більш оптимальний рівень функціонування, у зв'язку з чим збільшуються її можливості в руховій діяльності.
Серце у дитини дуже швидко збуджується. З одного боку, воно має здатність швидко пристосовуватись до фізичного навантаження і відновлювати свою працездатність, а з іншого — його діяльність є нестійкою. Під впливом багатьох чинників (фізичного навантаження, підвищення або зниження температури, емоційного збудження тощо) ритм серцевих скорочень порушується, спостерігається різке коливання пульсу і зміна кров'яного тиску.
Частота серцевих скорочень у перші місяці життя складає 120-140 разів на хвилину, накінці першого року життя — 100—130, у дітей двох-чотирьох років — 90-120, а в п'ять-шість років — 80-100, причому у дівчаток пульс на 5-7 ударів частіший, ніж у хлопчиків. З віком артеріальний тиск трохи збільшується: якщо на першому році життя він становить 80-85/55-60 мм ртутного стовпчика, то в три-п'ять років коливається у межах 80—100/50— 70 мм ртутного стовпчика.
Тривалі фізичні та психічні навантаження можуть негативно вплинути на діяльність серця і навіть призвести до її порушення. Якщо фізичне навантаження збільшується швидше, ніж серцево-судинна система встигає до неї пристосуватись, і такі значні навантаження часто повторюються — можуть виникнути різні патологічні явища у серцевому м'язі та в судинах.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: