БІГ
Loading

БІГ

04.02.14

біг

Одним із провідних рухів, який інтенсивно розвивається у дошкіль­ному віці, вважається біг. Ніколи не можна примушувати дитину до бігу! Якщо дитина відмовляється бігати, слід почекати якийсь час, а потім запропонувати знову. Нехай дитина посидить і подивиться, як ви бігаєте. Навряд чи вона всидить на місці й не захоче приєднатися до вас. У дітей швидко змінюється настрій, тому не слід дивуватися їхньому бажанню на якийсь час відмовлятися від бігу.


По суті, дитину не турбує розвиток власного тіла або фізична форма, головна її турбота — постійно бути з дорослими або в колективі дітей.
Під час бігу головне — це задати належний темп. Діти зазвичай радісно зриваються з місця і мчать стрімголов, тому скоро починають видихатися і зупиняються. Це свідчить про те, що самі вони не можуть задати погріб­ний темп бігу. Тому спочатку його повинні задавати дорослі. Слід бігти на крок попереду дитини. У міру того як вона зможе долати все довші дистан­ції, можна дозволити їй вийти вперед, а дорослий має бігти слідом. Час від часу дорослий наздоганяє її та біжить пліч-о-пліч. У цьому випадку досить корисною є гра «Біжи по моїй тіні» (тобто під час бігу дитина повинна постійно наступати на верхній кінець тіні дорослого) — це допоможе зада­ти потрібний темп під час бігу на довгу дистанцію.


Необхідно регулярно бігати одним маршрутом. Коли дитина тільки починає бігати, у неї виникає бажання вивчати все навколо. Поважайте це її бажання. Кожна зупинка — це привід для того, щоб навчити її чого-небудь, а потім слід обов'язково повернутися до бігу. Рано чи пізно дитина вивчить маршрут і перестане відволікатися.

Перш ніж починати пробіжку, повідомте дитину, на яку відстань слід бігти цього разу, а ще краще — показати, куди саме бігти. Іншими словами, чим більш знайоме дитині навколишнє середовище, тим успішніше вона вдосконалюватиметься в бігу. Під час занять з бігу треба уникати слизьких поверхонь або таких, де є вибоїни.


Ніколи не слід займатися бігом, якщо дитина втомилася, голодна або хоче пити. Біг збуджує апетит, тому необхідно подбати про те, щоб після повернення додому на дитину чекав легкий сніданок.

Частота, інтенсивність і тривалість бігу повинні постійно змінюватися залежно від фізичного стану дитини. Як і під час виконання інших вправ, необхідно починати з нетривалих, легких, але частих пробіжок.


Для початку достатньо пробігати по 10-15 секунд, але якнайчастіше. Можна прогулятися півтора кілометри, час від часу влаштовуючи легкі пробіжки підтюпцем, наприклад, робити десять пробіжок по 5-6 мет­рів (тобто долаючи в цілому 50-60 метрів), а решту відстані проходити пішки.


Поступово можна збільшувати дистанцію, що долається, до 100 м, а кількість пробіжок — до двадцяти. Займатися цим бажано тричі на тиждень, збільшуючи довжину дистанції, що долається, але зменшуючи кількість пробіжок і роблячи все це якомога поступовіше.


У цей момент дитина вже ставиться до бігу як до засобу пересування. Бажаючи скоріше досягти наміченої мети, вона мимоволі бігтиме.

А бігаючи, вона розвиватиме дихання та позитивно впливатиме на інші функції організму, набагато випереджаючи дітей, які позбавлені такої можливості.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: