10 порад батькам щодо загартовування
Loading

10 порад батькам щодо загартовування

03.02.14

1. Ніколи не примушуйте дитину робити те, що викликає в неї сильні негативні емоції.


2. Ніколи не примушуйте дитину робити те, що ви самі нізащо не погоди­лися б виконувати.


3. Не забувайте, що загартовування — це фізіологічна адаптація, яка більшою мірою залежить не від вашого бажання, а від можливостей дитячого організму. Адаптація не відбувається миттєво, кожна її стадія повинна пройти від початку до кінця, лише за цих умов можна очікувати на стабільні результати.


4. Не порушуйте послідовності в процесі загартовування, не ігноруйте жодного з етапів. Це призведе до психоемоційного напруження і навіть може викликати в дитини стійку відразу до пропонованих вправ і про­цедур.


5. Будь-яка адаптація, у тому числі й загартовування, потребує додат­кових ресурсів. У цей період організму необхідні вітаміни. Улітку й восени проблем із цим немає - багато свіжої городини, ягід і фруктів, а взимку слід потурбуватися про те, щоб дитина отримувала в достатній кількості апельсини, банани, яблука, а після душу пила чай з лимоном.


6. Якщо дитина, незважаючи на загартовування, занедужала, це лише означає, що її імунітет ще не повністю дозрів. Тож доведеться починати все спочатку після її повного одужання і, можливо, робити це неодно­разово. До речі, кожного наступного разу буде легше: адже вам уже відома ця дорога, принаймні її частина.


7. Починайте загартовування дитини з найпростішого й приємного — обтирання м'яким вологим рушником спекотного літнього дня. Дитина отримає задоволення, і в неї встановиться позитивний зв'язок між про­цедурою загартовування та її власними відчуттями.Цікава інформація
Від народження в генній пам'яті людини записано 29 рефлекторних здатностей. Але частіше ми розвиваємо лише одну — смоктальну. Наслідком цього є те, що до першого місяця життя ці рефлекторні здатності «згорта­ються» організмом.
Найдужчий м'яз у людському організмі — язик.


8. Пам'ятайте про те, що на дитину справляє велике враження ваш при­клад. Якщо ви кутаєтеся в десять одежин, реагуючи на найменший протяг, як вогню боїтеся холодної води й ніколи не ходите до лазні, віддаючи перевагу теплій ванні, то всі ваші спроби загартувати дитину виявляться марними. Спробуйте пройти всі процедури разом з дити­ною — зрештою це усім принесе задоволення.


9. Одягайте дитину, щоб їй було легко, зручно й сухо. Якщо вона укута­на у зайвий одяг, це обмежуватиме її рухливість і призведе до потін­ня — півшляху до застуди. Улітку, навесні й восени головне — щоб не намокали ноги: перевіряйте, чи сухі шкарпетки (колготки) у дитини, коли вона повернулася із прогулянки. Пам'ятайте: якісне, міцне взуття — не розкіш, а засіб збереження здоров'я.


10. Займаючись загартовуванням дитини, не влаштовуйте змагань із рід­ними, сусідами й знайомими й не дозволяйте іншим членам родини втягнути вас у подібну конкуренцію. Чи встановите ви рекорд — невідомо, а ось зіпсувати гарну справу непотрібним ажіотажем ви змо­жете. Не переймайтеся тим, що іншим дітям щось краще вдається, ніж вашій,— кожна дитина має індивідуальні можливості, рівень здоров'я.

Цікава інформація
Інфрачервоні промені мають найбільшу довжину хви­лі — від 760 до 2300 нм. Вони становлять приблизно 70% випромінювання Сонця та мають переважно тепловий вплив на організм. Довжина хвилі видимих променів ста­новить від 400 до 760 нм. Ультрафіолетові промені мають найменшу довжину хвилі — від 295 до 400 нм, на їхню частку біля земної поверхні припадає тільки близько 5% сонячного випромінювання. Проте ця область найбільш біологічно активна. За 30 хвилин засмагання тіло людини може одержати 264 тис. калорій. Цієї кількості тепла вистачить для того, щоб довести до кипіння 3,3 л води.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: