ТРАДИЦІЙНЕ ЗАГАРТОВУВАННЯ СОНЦЕМ
Loading

ТРАДИЦІЙНЕ ЗАГАРТОВУВАННЯ СОНЦЕМ

18.01.14

загартовування дитини

Кожен з нас відчув на собі дію цього засобу і тією чи іншою мірою стикався з негативними наслідками несерйозного ставлення до сонячних процедур.


Та коли йдеться про оздоровлення нашої дитини, ми не дозволимо собі подібних помилок і суворо дотримуватимемося нескладних, але дуже важливих правил. Чи не так?


  • Ванни сонячні проводяться за температури повітря не нижче за 22°С і не вище від 32°С у тіні через 1,5-2 години після їжі. Зазвичай їх прийма­ють лежачи на тапчані або на підстилці з теплоізолюючого матеріалу. Голову обов'язково треба накрити панамкою, хусточкою або кепкою.

  • Ванни повітряно-сонячні — це комбінований вплив сонця та повітря. Легше переносяться при рухливості повітря (вітерець). Приймають­ся або в положенні лежачи, або в неінтенсивному русі (температура повітря не нижча за 19°С).
  • Ультрафіолетове опромінення (солярій) — сучасний засіб, пропонований оздоровчими центрами. Має незначний ефект, що загартовує, однак загальнозміцнювальний результат може бути досить сильним, якщо немає протипоказань. Перед застосуванням необхідно проконсульту­ватися з лікарем. Методика залежить від типу приладу й визначається (з урахуванням віку) обслуговуючим персоналом солярію.


Дія чарівних ультрафіолетових променів на організм людини неодна­кова й залежить від довжини хвилі.
Одні з них мають вітаміноутворюючу дію — сприяють утворенню в шкірі вітаміну О, недостатність якого викликає порушення фосфорно-кальцієвого обміну в організмі і призводить до захворювання дітей на рахіт. Інші промені мають так звану еритемну й пігментну дію, тобто викликають на шкірі утворення еритеми (почервоніння) і пігменту, що обумовлює засмагу.


Найменші за довжиною ультрафіолетові промені мають бактерицидну дію. На жаль, останні промені дуже чутливі до різного роду перешкод. Так, один шар марлі затримує до 50 % всіх ультрафіолетових променів, а марля, складена вчетверо, повністю виключає їх проникнення.


При опроміненні сонцем частина променів відбивається шкірою, інша частина проникає вглиб і виконує теплову дію.
Інфрачервоні промені можуть проникнути в організм на глибину 5—6 см, видимі промені — на кілька міліметрів, а ультрафіолетові — тільки на 0,2-0,4 мм.


Відбита сонячна радіація виражається у відсотковому відношенні від­битих променів до сумарного потоку всіх падаючих променів. Ця величина називається «альбедо» і залежить від характеру поверхні, яка відбиває сонячні промені.

Цікава інформація
Ось цифри, що характеризують альбедо деяких поверхонь:


  • молода трава — 19%;
  • пісок на пляжі — 35%;
  • сніг, який щойно випав,— 85%.

Світлі (білі) поверхні найбільше відбивають сонячні промені.

Тож, вибираючи місце для прийому сонячних ванн, неодмінно врахо­вуйте цю обставину. Наприклад, якщо сонячну ванну приймати на щойно скопаній землі, то загальний вплив сонячних променів буде приблизно на 10%.менше, ніж при сонячній ванні на траві. Відповідно, на траві ефект впливу вдвічі менший, ніж на піску.


Ультрафіолетові промені активно впливають на імунологічну рези­стентність (стійкість) організму. Однак потрібно пам'ятати про те, що чут­ливість до ультрафіолетових променів тим вища, чим менший вік дитини. Тому сонячні ванни дітям до одного року протипоказані!


Надзвичайно обережно вони призначаються дітям 1-3 років, і тільки в більш старшому віці їх використовують досить широко, але після попе­реднього тижневого курсу щоденних повітряно-сонячних ванн.

У розсіяних сонячних променях досить багато ультрафіолетових і порівняно мало, на відміну від прямого сонячного випромінювання, інфрачервоних променів, які викликають перегрівання організму дитини, що особливо небезпечно для дітей з підвищеною нервово-рефлекторною збудливістю.


загартовування дитини

В осінньо-зимовий і весняний періоди прямі сонячні промені не ви­кликають перегрівання, тому їх потрапляння на відкрите обличчя дитини не тільки припустиме, але й необхідне.


Улітку рекомендується проводити повітряно-сонячні ванни за тем­ператури повітря 20°С для дітей 1-3 років (краще у погоду без вітру). Поведінка дитини в момент проведення ванн повинна бути активною. У середній смузі ванни краще проводити з 9 до 11 години ранку, у більш спекотному кліматі — з 8 до 10 години. Прямі сонячні ванни (після тренування повітряно-сонячними) у дітей дошкільного віку мають тривати не більше 15—20 хвилин, усього за літо не більше 20—30 ванн. Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря вища за 30°С.


Після сонячних ванн (а не до них!) дітям призначають водні процеду­ри, після чого обов'язково потрібно витерти дитину, навіть якщо темпера­тура повітря достатньо висока. Якщо шкіра буде вологою — відбувається переохолодження дитячого організму.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: